Suwalszczyzna obfitująca w atrakcje

Suwalszczyzna kraina jak baśń„… gdzie okiem nie sięgnąć tam jeziora, ścieżki rowerowe i wodne, niezliczone szlaki piesze, czaple, żurawie, ważki wielkości helikopterów i żółciutkie pszczoły odwiedzające nasze przydomowe słoneczniki. Jedno jest pewne: Suwalszczyzna nie da się znudzić! Otulina Puszczy Augustowskiej to urodzaj zieleni, rzadkich okazów ptaków i bezkres rozgwieżdżonego nieba, pod którym – jak sami się przekonaliśmy – spełniają się marzenia. Sielanka gwarantowana.

W przystani nocleg znajdą wędkarze i rowerzyści, grzybiarze oraz każdy, kto szuka spokoju i kontaktu z naturą. 

Tu celebrujemy proste przyjemności, wiejskie życie i czyste powietrze resetujące zmysły… Noce są tak piękne, że szkoda czasu na sen. Można podziwiać spadające gwiazdy i cały kosmos odbity od tafli jeziora. Albo zamiast w niebo popatrzeć w talerze, zrobić pizzę w prawdziwym piecu chlebowym i celebrować czas przy kolacji na tarasie. Takiej pizzy nie jedliście jeszcze nigdzie!

Liczne jeziora (najbliższe – Blizienko  270 m od domków, gdzie znajduje się duży pomost) są czyste i niezatłoczone. Można tu delektować się ciszą, uciec od miejskiego gwaru i ruchu. 

Amatorów wędkarstwa zapewniamy, że ryb w jeziorze nie zabraknie. Na pomoście można wędkować od świtu, a wieczorem podziwiać gwiazdy. Do dyspozycji macie wędzarnię do samodzielnego wędzenia łupów.

Czy mamy wśród Was fanów festiwali muzycznych? Tak się składa, że to właśnie w Suwałkach co roku w lipcu odbywa się jeden z największych wydarzeń bluesowych w Polsce! 20 minut drogi z Kopanicy i możecie cieszyć się niezwykłym klimatem i muzyczną ucztą. Koncerty plenerowe, jarmarki, śniadania bluesowe z muzyką na żywo i zabawa do rana przy klubowym jam session. To wszystko sprawia, że czekamy na to wydarzenie cały rok i zawsze nam smutno, kiedy się kończy. Nie ma na co czekać! Rezerwujcie Przystań Trzy Jeziora i wpadajcie na świetną zabawę.

Warto wybrać się na zwiedzanie okolicy. Najbliższe perełki to Wigierski Park Narodowy z pokamedulskim klasztorem nad jeziorem Wigry, jezioro Serwy, urzekające dziką naturą rzeki: Czarna Hańcza, Rospuda, Marycha,  po których organizowane są spływy kajakowe, sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej, wspaniały most kolejowy w Stańczykach.

Polecamy:

– pływanie,

– nurkowanie w położonym niedaleko jeziorze Busznica,

– spływy kajakowe Czarną Hańczą, Marychą, Rospudą,

– wycieczki piesze i rowerowe, bliskość tras Green Velo,

– ścieżki przyrodnicze w Puszczy Augustowskiej (np. Tropem wilka), liczne ścieżki poznawcze w Suwalskim Parku Krajobrazowym ( np. Dolina Czarnej Hańczy ,  Wokół jeziora Jaczno, ścieżki edukacyjne w Wigierskim Parku Narodowym ( np. Jeziora)

– grzybobranie w pobliskich lasach,

– zwiedzanie okolicy (Klasztor nad Wigrami, Suwałki, Augustów, Sejny),

– odwiedzenie Wilna, Druskiennik, Trok i Kłajpedy (do granicy rzut beretem!),

– obserwowanie przyrody (żeremia bobrów, lęgowiska żurawi, bocianie gniazda, rykowisko jeleni jesienią)

– wypożyczenie łodzi wędkarskich z silnikami elektrycznymi i eksplorowanie niedostępnych zakamarków jeziora,

– połowy z profesjonalnym przewodnikiem wędkarskim,

– wypożyczenie rowerów i poznanie wygodnych zielonych tras (m.in. szlak Green Velo),

– poznawanie przysmaków regionalnych.

… i wiele innych! 

Odkryj piękną Polskę – spędź wakacje na Suwalszczyźnie!